Новини

"Вірші Шевченка струнами бринять в моєму серці"



Виховний захід «Здоров’я - то скарб людини: бережи його, дитино!»


     З метою  формування в учнів дбайливого ставлення до власного здоров’я, виховання бажання бути здоровим, класний керівник 1 класу Завішенець Світлана Олександрівна провела виховний захід під гаслом «Здоров’я  - то скарб людини: бережи його, дитино!». На урок було запрошено сільського фельдшера, який розповів про причини захворювання дітей та як зміцнити свій імунітет. 





Колядка лине рідним краєм
  

У 1 класі було проведено урок-презентацію на тему «Моя улюблена тваринка». Кожен учень презентував свою роботу у вигляді малюнка тваринки та розповіді про неї. Діти описували їх, розповідали різні цікаві історії, пов'язані з ними, а також читали вірші і загадки про своїх улюбленців.












Є святкових днів багато,
Нам усіх і не згадать…
А між ними й наше свято
Вшанування козачат.
        Такими словами розпочалося свято – змагання «Козацькому роду нема переводу». У ньому взяли участь учні 1 класу під керівництвом Світлани Олександрівни Завішенець. Спостерігали за цим дійством батьки, вчителі та учні школи.
        По закінченні свята ми запитали в учнів:
-         Що вам найбільше сподобалось у цьому заході?
Діти відповіли:
-         Найцікавішими були змагання.
        Так, учасники свята стрибали в мішках, перетягували канат, танцювали та співали пісні.
         Захід, присвячений вшануванню козаків та посвяті учнів у козачата пройшов на високому рівні.   






 

Дуже вдячна за участь у виставці!!!







18 вересня у школі буде проводитись  квітковий вернісаж. Готуємось усі!


1 вересня - велике свято не лише для вчителів, а й для учнів та їх батьків. Цього дня за шкільні парти сіло 16 першачків...  Моїх першачків!




Піднімаю голову і бачу

16 пар замислених очей.
Знаю, це не я недосипала
Біля їхніх ліжечок ночей.
Не до мене були перші кроки,
Не мені сказали перше "ма"...
Їм не я життя подарувала...
Ні, не я. Але це все дарма,
Бо вони мої, мої рідненькі,
Їх веду за руку в білий світ.
І вони для мене як духмяний
І рожевий яблуневий цвіт.
Як бджола вкладу їм пил науки,
Виплекаю з них чудовий плід.
І щоднини прошу їм у Бога
Радості і захисту від бід.
Бо мені несуть свої усмішки,
Перші букви з майбуття листів.
У моїх долонях їхні душі.
Чистоту нехай їх не порушать
Кривди й біль.
Хай їм Щастить в житті.


З Воскресінням Христовим щиро Вас вітаю!

Жити в радості й любові від душі бажаю!Запашною нехай буде Великодня ПаскаІ до віку буде з Вами світла Божа ласка!Хай Божа матір Вас охороняє,А Дух Святий здоров'я посилає.Господь дарує Ангела з небес!- Христос Воскрес!- Воістину воскрес!

З ВЕЛИКИМ БЛАГОВІЩЕННЯМ!



7 квітня ми вшановуємо свято Благовіщення Пресвятої Богородиці. 
В євангелії розповідається про те, як Архангел Гавриїл приніс Діві Марії радісну звістку, що вона народить Сина Божого.
В це свято не можна працювати. В народі кажуть, що "в цей день навіть птахи не в'ють своїх гнізд". Бог в цей день лагословляє рослини, й усе починає рости.
У цей день дівчата після обіду водили біля церкви перший весняний хоровод.








1 квітня – день Сміху. Трішки історії
Вже стало звичкою, що 1 квітня треба обов’язково пожартувати над друзями, рідними. Зрозуміло, що жарт має бути доречним та без негативних наслідків (на зразок синців у жартівника чи сердечного приступу в людини, яку розвели в цей день).
Але ж звідки прийшло до нас це свято та як його відзначають у світі? Історія Дня сміху починається ще в античний час.
На думку деяких дослідників прототипом цього свята у еллінів був фестиваль Деметрія, який відбувався на початку квітня, і в основі якого лежала легенда про викрадення богом підземного світу Аїдом доньки богині Деметри — Прозерпіни. Пошуки доньки ні до чого не призвели — адже її крики були лише обманною луною.

Ще одна гіпотеза пов’язує святкування Дня сміху з весняним рівноденням за Григоріанським календарем. Одразу ж після весняного рівнодення давні римляни відзначали свято на честь божества сміху (Кізиз). Свято це поєднувалося з різними жартівливими обманюваннями. Римський письменник Апулей, автор “Метаморфоз”, писав з цього приводу: «Забави ці, які ми кожного року влаштовуємо на честь Сміху, завжди мають які-небудь вигадки. Ми єдині з усіх народів, що умилостивляє забавами, веселощами та жартами божество, яке називається Сміхом”.У давніх індійців в квітні, першому місяці їхнього року, відзначався день народження богині Сіти. На цьому святі влаштовувалися і сценічні вистави, у яких індійці жартома обманювали одне одного, намагаючись таким чином привернути до себе богиню.
Перша письмова згадка про 1 квітня як конкретний День усіх дурнів знайдено в англійській літературі й датується XVII сторіччям. Щоправда, стверджують, що у Франції він існував із 1564 року, коли там було введено новий календар, що пересунув Новий рік із 25 березня на 1 січня. Чимало людей продовжували обмінюватися привітаннями та подарунками в останній день колись новорічних свят – 1 квітня. Інші ж тішилися над ними й називали «квітневими дурнями» або «першоквітневими рибами», бо вони легше за все ловляться на гачок. Досі французькі кондитери виставляють цього дня величезних шоколадних риб, а дітлахи намагаються прикріпити до спин товаришів паперових рибок.
Результат виявився той же, що й у Франції. Тільки тут свято назвали All Fools Day, тобто Днем усіх дурнів.
Найбільш популярними жартами американських школярів залишається кинутий на дорогу привязаний гаманець чи аркуш паперу, що чіпляється позаду з написом «Чекаю стусана». Не відстають від своїх дітей і дорослі. Мати може подати на стіл шоколадні тістечка, всередині яких суцільна вата чи торт, заповнений ганчірям (смачненький напевне!!!).
День сміху святкується зараз у всьому світі, але ніде не є вихідним. У США його називають «святом серця, а не держави». До речі, професор Стенлі Теп із інституту здоровя в Окхерсті (Каліфорнія), стверджує: «30 хвилин сміху на день дозволяють пацієнтові, котрий переніс інфаркт міокарду, уникнути повторного нападу в найнебезпечніший період — перші півроку після нападу. — і потім жити повноцінним життям. Здоровим же людям ця кількість сміху подовжує життя на роки, іноді на десятиріччя».
У німців здавна існує звичай посилати кого-небудь, найчастіше дитину, за тим, чого не можна принести.
Перше квітня в Україні. Як припускають науковці, до нас це свято прийшло з Німеччини, імовірно, на початку XVIII ст. Його називали ще брехливим днем або Марією-брехухою — одним із народних прізвиськ Марії Єгипетської святої VI ст., день вшанування якої за старим стилем збігається з 1 квітня.




Немає коментарів:

Дописати коментар